Euro 2024: Rakousko porazilo Nizozemsko 3:2

V divokém zápase na Evropském poháru 2024 pomohla v 80. minutě malá úhlová střela Marcela Sabitzera Rakousku těsně porazit Nizozemsko 3:2.Vítězství posunulo do čela skupiny D se šesti body Fotbalové dresy Rakousko, druhá Francie po remíze 1:1 s Polskem a třetí Nizozemí se čtyřmi body.

Klíčové údaje:

Rakousko dosáhlo nového maxima, když se podruhé za sebou dostalo do vyřazovací části Evropského poháru.

Schmid vstřelil 900. gól v historii Evropského poháru, zatímco náhradník Michael Gregoric zaznamenal 700. gól v Evropském poháru 2020.

Dresy Rakousko Euro 2024

Je to poprvé, co nizozemský tým prohrál ve skupinové fázi velkého turnaje od mistrovství světa 2014.

První gól Rakouska proti Polsku byl nejrychlejší v historii evropských pohárů.

Poslední vítězství Rakouska nad Nizozemskem bylo v přátelském utkání ve Vídni 30. května 1990.

Leopold Quilfield, kterému bylo 20 let a 353 dní, se navíc stal nejmladším rakouským hráčem, který se zúčastnil Evropského poháru.

Zajímavosti soutěže:

6 minuta: Donyell Mullen si vstřelil vlastní gól a dostal tak Rakousko do vedení 1:0.

47 minuta: Gakpo vyrovnal skóre, Nizozemsko 1:1 Rakousko.

59 minuta: Romano Schmid dává gól a Rakousko vede 2:1.

78 minuta: Memphis Depay opět vyrovnává, Nizozemsko 2:2 Dresy Rakousko Euro 2024.

80 minuta: Marcel Sabitzer dává vítězný gól a Rakousko vyhrává 3:2.

Klíčoví lidé:

Nejlepší hráč: Romano Schmid. Herně vynikal, dával gól a podával dobré výkony v obraně i útoku.

Vítězství pro Rakousko znamená, že se utká s vicemistrem skupiny F (aktuálně s Tureckem) a poté případně s Belgií nebo jiným týmem ze skupiny E. Francouzský tým je na druhém místě s 5 body a Nizozemsko si zajišťuje třetí místo se 4 body.

Vítězství nejen posílilo morálku Rakouska, ale také z něj udělalo sílu, se kterou se v turnaji musí počítat.